Choď na obsah Choď na menu
 


Výzva na verejnú diskusiu k pripravovanej novele zákona o rybárstve !!!

26. 5. 2011

  

VÝZVA !!!

Upozornenie pre  členov ZO SRZ k pripravovanej novele zákona o rybárstve !!!

 

  Na niektoré základné organizácie SRZ sa obrátil poslanec NR SR, PhDr. Richard Švihura, ktorý ich prostredníctvom e- mailu informoval o svojich aktivitách pri príprave novely zákona o rybárstve a požiadal ich o zaslanie legislatívnych podnetov, pripomienok a návrhov a to v termíne do 31.mája 2011. Pána poslanca sme si dovolili upozorniť, že oslovenie štatutárnych zástupcov iba niektorých základných organizácií a v tak krátkom čase nepovažujeme za dostatočný spôsob na získanie názoru širokej rybárskej základne, keďže novelizovanie zákona o rybárstve je pre Slovenský rybársky zväz až záverečným krokom, ktorý bude nasledovať po diskusii v základných organizáciách.

Žiadame preto ZO SRZ, aby vyzvali svojich členov na zasielanie pripomienok k zákonu o rybárstve a k vykonávacej vyhláške, spracovali ich do spoločnej pripomienky organizácie, ktorú prerokujú na členských schôdzach v roku 2012. Po ich schválení tieto doručia na Radu SRZ, ktorá vytvorí pracovnú skupinu na ich spracovanie s cieľom vytvoriť dva návrhy, návrh novely zákona o rybárstve a návrh novely vyhlášky k tomuto zákonu. Tieto návrhy, po schválení Radou SRZ, budú predložené Ministerstvu životného prostredia SR s tým, že využijeme spoluprácu poslancov Národnej rady SR, ktorí prejavia záujem o ich podporu.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Myslíš, že skončia?

(Syky, 21. 10. 2011 20:45)

Len si nerob ilúzie Martin, sumce sa lovia zo sonárom nad ležoviskom ryby na 30-40 cm nástrahu kapra, alebo pleskáča. pstruhy na červy, hlavátky na mrenice, vyvážanie na benzinový pohon,chatári bez povolení na nočné šnúry, špecialita na Domaši sú tzv. kombajny,lov na viac náväzcov, lov do vrší v Turanoch,tento rok bol viac, ako vynikajúci pre kaprárov bez hanby, či už v počte a dĺžke ulovených rýb, a ty si myslíš, že to dosiahneme len mávnutím čarovného prútiku. alebo to zmení novelizácia zákona? Český a Slovenský ryb. zákon nám závidia aj vyspelejšie demokrácie v zahraničí, len my si to nevážime a spraváme sa ako hulváti, tu niekde je chyba, či už v myslení, alebo dodržiavaní predpisov. Nové trendy sú povzbudzujúce, len sme na to ešte nedorástli.

Zakaz chytat na male rybky!!!!

(Martin Chmúra, 8. 10. 2011 12:08)

je to najprimitivnejsi a najdrastickejsi styl chytania dravcov, som rad, ze mnohi rybari si to uvedomuju, verim, ze mnohym masiarom a chladnickarom sa koncia casy

Pripomienka :

(Som Salaba Stefan Mo SRZ Kral CHlmec, 13. 9. 2011 21:12)

Som rad ze aspon tak tak Opitaju Rybarov beznih ako sa hovori Rozhodli Onas Bez Nas.To bola fikcia minulosti a buducnost Rozhodli onas : Len nahodou sa dozveda siroka Rybarska verejnost6 o taketo konanie ,je smutne ze nemozu viadrit nazor k zakonom o Rybarstve -Vytvaraju ho Odbornici? Rybary ,alebo len odbornici v resorte Judikaturi a o ribarstve vedia len tolko ze je spojena zvodou .nehcem pod cenovat ale za vrazdu moze dostat tolko kolko za neprimerane Rybárstvo. Mladez sa ocita na sude za prehmati v Rybarstve lov bez povolenia 10-rocni a uz ma zapis o pitlactve poslanci co vi nato ktori shvaluju zakony nanih ako treba pozerat ked pocujeme spravi Zakonodarca a uplatki alebo nedovolene obohacovanie ?

re:ake?

(peter, 8. 7. 2011 16:54)

ďakujem za upozornenie. :)

ake?

(uličník, 7. 7. 2011 10:24)

V septembri je 24 hodinovka, ten jún by tiež pasoval

aké medzery?

(peter, 28. 6. 2011 20:42)

aké medzery mate na mysli???

Máme medzery?

(uličník, 25. 6. 2011 22:27)

September?

re: lov

(peter, 20. 6. 2011 14:37)

tak ja som zabudol napísať, mesiace ktoré som myslel.
mal som na mylsi mesiace jun a september.
žiadne iné.

@uličník

(Admin, 20. 6. 2011 14:06)

to je pravda že tie partie pytliakov su dobre organizované a že majú mobily aj autá !! ale to máme aj my a netreba váhať ak spozorujeme podozrivú činnosť pri vode ale treba kontaktovať RS alebo políciu !! :-))

@peter

(Admin, 20. 6. 2011 14:04)

hmm..ono ten lov je obmedzený z bezpečnostných dôvodov zrejme !! aj keď by bolo dobré povoliť 24 hodinový lov skôr ako cez prázdniny....

lov

(peterSK, 20. 6. 2011 13:17)

Ja by som bol zato aby bol lov rýb 24 hodín denne.
Prečo by mali obmezovať rybárov ktorý chcu chytať ryby.Veď preto sme si kupovali rybarske lístky a povolonenia.

To je pekne

(Uličník, 3. 6. 2011 21:37)

Admin, teraz je najdôležitejšie sa napakovať, lebo kapre na Domaši idú ako na zavolanie, stačí si sadnúť k vode s dobrým výhľadom a nestačíš sa diviť, čo dokážeme poniektorí pri vode, a myslíš si, že ich zaujíma niejaká etika, alebo predpis? Môže sa dedo Hricko aj pretrhnúť,nas nedogoňat, každá partia má mobil, aj auto. A ministrová aktivita ohľadom úpravy zákonov je len zástierka, tu sa ide tvrdo po privatizovaní vôd, potom sa dozvieme, čo sme si neuchránili, už je jedno, či nedbalosťou, alebo všeobecným nezáujmom.

diskusia aj na Facebook

(Admin, 26. 5. 2011 20:19)

Rozbehol som diskusiu aj na FB !!

Tu je link !!
http://www.facebook.com/event.php?eid=201596223216681

Vyjadrite aj Vy svoj názor !!

(Admin, 26. 5. 2011 10:31)

Aj na našej stránke chceme naštartovať diskusiu k pripravovanej novele zákona o rybárstve ,kde ako vidíte v hore uvedenom článku z Vestníka RADY SRZ všetko by to chceli poniektoré elementy rýchlo upiecť podľa seba a nikto sa nepýta na názor členov SRZ !! Veď tí najlepšie vedia kde ich tlačí topánka a preto Vás poprosím pridajte aj Vy sem svoj názor ,podnet ,nápad aby sa tá novela čo najviac priblížila k nám ,radovým členom SRZ !!
Ďakujem !!