Choď na obsah Choď na menu
 


 

Rekreačné stredisko Dobrá

Stredisko Dobrá ponúka návštevníkom možnosť celoročnej rekreácie. Nachádza sa v zátoke na západnom brehu Domaše. Scenéria okolo priehradného jazera je jednou z najkrajších. Služby poskytuje viacero ubytovacích a stravovacích zariadení. Je tu možnosť stanovania a kempovania. K dispozícii sú plážové a detské oddychové ihriská. Dobrá je východiskom turistických značkových chodníkov. Milovníci turistiky a hubárčenia si prídu na svoje pri prechádzkach po lesných pahorkoch a chrbtoch lemujúcich brehy vodnej plochy. Rybári tu nájdu zákutia ideálne na lov rýb. V zimných mesiacoch je atraktívnym lákadlom pre lyžiarov lyžiarsky svah s vlekom. Okolitý terén je vhodný aj pre lyžiarsku turistiku.

 

 

Rekreačné stredisko Poľany (Monika)

Poľany sú najstarším rekreačným strediskom na Domaši s najväčšou plážou a autokempingom. Okrem upravenej pláže s dobrým prístupom do vody i pre malé deti ponúkajú Poľany aj ihriská na plážový volejbal, tenisové kurty a požičovňu vodných bicyklov. Je tu široká škála ubytovacích a stravovacích zariadení od bufetov priamo na pláži až po jedálne, ubytovacie kapacity a herne. Každoročne sa tu uskutočňujú jachtárske preteky.

 
 
 

Rekreačné stredisko Holčíkovce (Eva)

Toto stredisko je vyhľadávané najmä rodinami s malými deťmi. Nachádza sa tu autokemping, verejné táborisko, chatová osada, požičovňa športových potrieb, parkovisko a niekoľko reštauračných zariadení. Pláž je piesočná. V kempingovej časti ponúka služby Slovenská asociácia windsurfingu. Okrem windsurfingu majú návštevníci možnosť využiť tenisový kurt, nohejbalové a volejbalové ihrisko. Najväčším ubytovacím zariadením je hotel Zátoka. Sú tu výborné podmienky pre rybolov. K dispozícii je rybárska chatka. V miestnom prírodnom amfiteátri sú každoročne organizované rôzne súťaže s bohatými sprievodnými akciami.

 

 

Rekreačné stredisko Nová Kelča

V stredisku je hotel a ubytovňa, verejné táborisko, upravená piesočná pláž, parkoviská, podnikové chatové osady s možnosťou ubytovania a stravovania. Autokemping na poloostrove Krym je vyhľadávaný najmä rybármi. Známy sírovodíkovo-metánový prameň Ščavica v upravenom parčíku pred vstupom do obce je obľúbeným zdrojom minerálnej vody. Zaujímavosťou je kostol zo zatopenej obce Kelča, ktorý leží pod úrovňou hladiny vody a od Domaše ho oddeľuje mohutný ochranný val.

 
 
 

Rekreačné stredisko Valkov

 

Rekreačné stredisko Valkov leží v okrese Stropkov, je to jedno z najčistejších a najväčších rekreačných stredísk pri Domaši. Vodná nádrž Domaša vďaka svojej obrovskej samočistiacej schopnosti a polohe v oblasti bez znečisťujúceho priemyslu je známa svojou čistou vodou s množstvom rýb (pstruh, kapor, boleň, sumec, šťuka, úhor). Okolité listnaté a zmiešané lesy lemujúce vodnú nádrž Domaša ponúkajú nespočetné turistické trasy, z ktorých sa istotne vrátite s plným košíkom hríbov. Domaša ponúka možnosť kúpania, člnkovania, windsurfingu a iných vodných športov. V blízkom okolí sa nachádza množstvo zaujímavých cieľov a trás pre priaznivcov turistiky, cykloturistiky či autoturistiky.
 

Náhľad fotografií zo zložky Domaša